Archiv rubriky: Techinfo

Start raketoplánu Endeavour – mise STS-134

Dnes okolo 14:55 našeho času odstartoval z mysu Canaveral raketoplán Endeavour na svou poslední misi do vesmíru k Mezinárodní vesmírné stanici. Záznam ze startu je možné shlédnout zde:

Jedním z jeho úkolů kromě vynesení legendárního českého Krtečka na oběžnou dráhu je/bylo vynést k ISS magnetický spektrometr. Více o něm ve videu zde: Podle odborníků je očekáván minimálně stejný přínos pro vědu a zkoumání vesmíru jako má/měl Hubbleův teleskop.
Raketoplán by měl setrvat ve vesmíru 16 dní a pro posádku je naplánován výstup do otevřeného kosmu

P.S.: pro fandy připravila NASA *.kmz soubor pro Google Earth, díky němuž je možné let raketoplánu sledovat v této skvělé aplikaci. Ke stažení zde.

Česká národní hrdost?

Ano, v poslední době by se zdálo, že je být na co hrdý. Skoro ve všech médiích ale proběhlo, že je to hrdost falešná. Dovolil bych si nesouhlasit. V několika nedávno uplynulých dnech bylo možné se dozvědět například to, že šestnáctiletý vědec umí vytvořit nanovlákna pomocí vlastního „stroje“ ze stavebnice Merkur. Ano, to je skvělé a jsem hrdý, že je zde mezi Čechy v dnešní době někdo tak šikovný. Dále bylo možné dočíst se, že čeští vědci vyhráli ve světové soutěži hlavní ceny. Ano, i proto jsem na Čechy hrdý. A v neposlední řadě dnes naši čeští hokejisté po urputném boji na mistrovství světa v hokeji vyhráli bronzovou medaili.

Jak je vidět, tak Česká republika plodí talenty jak v oborech kde záleží čistě na psychické kondici tak i v oborech kde je důležité převážně fyzická kondice. To ale není vše. Všichni výše v příkladech uvedení borci na sobě museli neskutečně dřít a nyní sklízejí zasloužené odměny. A na to je třeba být hrdý.

O co mi ale jde: Jsou obory, kam se dostanou na vysoké pozice lidé, kteří na sobě nedřeli. Určitě všichni víte o čem mluvím… Ano, je to politika. V dnešní době se lidé kteří zodpovídají za chod vlády NEREKRUTUJÍ z nejchytřejších lidí z oboru za který kandidují. Kdepak. Nemáme vládu ODBORNÍKŮ. Máme vládu debilů a zlodějů. Ano, debilů. Viz nedávný případ, kdy si ve vysoké politice páni poslanci odsouhlasili zdanění mezd a náhrad a poté se udiveně rozčilovali, že tím vlastně přicházejí o peníze!? Jak pak takoví lidé mají vládnout celému státu??? O reprezentaci našeho prezidenta, který s úsměvem (ne)ukradl pero se snad rozepisovat netřeba.

Kdepak, Česká republika neumí plodit zodpovědné politiky. A dokud to tak bude, tak budeme my obyvatelé bohužel moci být hrdi jen a pouze na úspěchy českých sportovců a vědců, kteří jsou na světové špičce. Protože na sobě dřou.

Skvělé aplikace pro Android od GO Dev Team

Nějaký čas jsem na svém androidím telefonu (HTC Wildfire) používal launcher z prostředí HTC Sense. Pak jsem procitnul a zjistil jsem že takhle ne-e, tudy cesta ke spokojenosti nevede. Vyzkoušel jsem tedy LauncherPro a bylo to lepší. Avšak  po čase jsem zjistil, že tento launcher žere nekonečně moc paměti. Poohlížel jsem se po něčem lepším a má volba padla na novinku GO Launcher EX. Tento launcher zpočátku sice nenabízel tolik widgetů jako placený LauncherPro nebo HTC Sense, nicméně je stále ve vývoji a první dva skvělé widgety už jsou na světě. Jedním z nich je Task Manager GOWidget a druhým Contacts GOWidget. Nedávno se objevila možnost dostahnout i další featuru která vám ukáže kolik máte nepřijatých hovorů, nepřečtených zpráv, emailů atd. Ta je dostupná zde. GO Launcher EX má výtečně vymyšlené skinování, existuje pro něj již spousta různobarevně laděných skinů, které kompletně změní nejen wallpaper, ale i ikonky.

A protože programátoři nelení, je možné si nainstalovat další GO aplikace. Například GO Sms. Jak už název napovídá, jedná se o aplikaci na spravování SMSek. I tato je plně skinovatelná a skiny se též dají stahovat přímo z menu aplikace, která vás odkáže do správné části Android Marketu bez nutnosti vyhledávání.

Další z GO aplikací které používám je GO Contacts. Tato aplikace slouží pro správu kontaktů, ale umí změnit i dialpad. Také je plně skinovatelná. Jediný problém, který tato aplikace má je to, že si nerozumí s českými diakritickými písmenky, kontakty které mají v názvu počáteční písmenko s háčkem nebo čárkou nezařadí podle abecedy, ale řadí je na začátek seznamu. Nicméně vzhledem k rychlosti vývoje těchto GO aplikací mám dojem že tato malá chybka bude co nevidět opravena.

Poslední z GO aplikací které využívám je GO Weather. Tato aplikace u mne zcela nahradila widget pro zobrazování hodin a počasí od LevelUp Studia, totiž Beautiful Widgets. (Tuto aplikaci v telefonu „trpím“ už jen kvůli propracovaným přepínačům.) GO Weather umí zobrazit aktuální teplotu v ikonce ve stavovém řádku, umí zobrazit klasický widget s hodinami, kde se mění počasí podle aktualizací z internetu. Po rozkliknutí počasí se zobrazí NÁDHERNÁ animace toho, jak to venku asi vypadá. Tato animace je video, které se NESEKÁ ani na mém Wildfiru! :) A navíc jsou pro všechny typy počasí (slunečno, zataženo atd.) použity vždy dva typy videí a to denní a noční. Tuto aplikaci VELICE doporučuji, z estetického hlediska je vážně moc povedená.

Změna v přidávání komentářů

Dnešním dnem jsem zrušil možnost přidávání komentářů přes facebookový sociální plugin. Hlavním důvodem pro tento krok je to, že Facebook je až moc nenažraný a cokoliv mu kdo sdělí tak to „mu patří“. A to já nechci. Chci aby komentáře k mým článkům byly jen pro mě, resp. pro potřeby mého blogu a ne pro nějakého mistra Cukrblika. Takže prosím od teď pro komentování využívejte standardní WordPressovský komentovací systém. Díky :)