Skvělé aplikace pro Android od GO Dev Team

Nějaký čas jsem na svém androidím telefonu (HTC Wildfire) používal launcher z prostředí HTC Sense. Pak jsem procitnul a zjistil jsem že takhle ne-e, tudy cesta ke spokojenosti nevede. Vyzkoušel jsem tedy LauncherPro a bylo to lepší. Avšak  po čase jsem zjistil, že tento launcher žere nekonečně moc paměti. Poohlížel jsem se po něčem lepším a má volba padla na novinku GO Launcher EX. Tento launcher zpočátku sice nenabízel tolik widgetů jako placený LauncherPro nebo HTC Sense, nicméně je stále ve vývoji a první dva skvělé widgety už jsou na světě. Jedním z nich je Task Manager GOWidget a druhým Contacts GOWidget. Nedávno se objevila možnost dostahnout i další featuru která vám ukáže kolik máte nepřijatých hovorů, nepřečtených zpráv, emailů atd. Ta je dostupná zde. GO Launcher EX má výtečně vymyšlené skinování, existuje pro něj již spousta různobarevně laděných skinů, které kompletně změní nejen wallpaper, ale i ikonky.

A protože programátoři nelení, je možné si nainstalovat další GO aplikace. Například GO Sms. Jak už název napovídá, jedná se o aplikaci na spravování SMSek. I tato je plně skinovatelná a skiny se též dají stahovat přímo z menu aplikace, která vás odkáže do správné části Android Marketu bez nutnosti vyhledávání.

Další z GO aplikací které používám je GO Contacts. Tato aplikace slouží pro správu kontaktů, ale umí změnit i dialpad. Také je plně skinovatelná. Jediný problém, který tato aplikace má je to, že si nerozumí s českými diakritickými písmenky, kontakty které mají v názvu počáteční písmenko s háčkem nebo čárkou nezařadí podle abecedy, ale řadí je na začátek seznamu. Nicméně vzhledem k rychlosti vývoje těchto GO aplikací mám dojem že tato malá chybka bude co nevidět opravena.

Poslední z GO aplikací které využívám je GO Weather. Tato aplikace u mne zcela nahradila widget pro zobrazování hodin a počasí od LevelUp Studia, totiž Beautiful Widgets. (Tuto aplikaci v telefonu „trpím“ už jen kvůli propracovaným přepínačům.) GO Weather umí zobrazit aktuální teplotu v ikonce ve stavovém řádku, umí zobrazit klasický widget s hodinami, kde se mění počasí podle aktualizací z internetu. Po rozkliknutí počasí se zobrazí NÁDHERNÁ animace toho, jak to venku asi vypadá. Tato animace je video, které se NESEKÁ ani na mém Wildfiru! :) A navíc jsou pro všechny typy počasí (slunečno, zataženo atd.) použity vždy dva typy videí a to denní a noční. Tuto aplikaci VELICE doporučuji, z estetického hlediska je vážně moc povedená.