Česká národní hrdost?

Ano, v poslední době by se zdálo, že je být na co hrdý. Skoro ve všech médiích ale proběhlo, že je to hrdost falešná. Dovolil bych si nesouhlasit. V několika nedávno uplynulých dnech bylo možné se dozvědět například to, že šestnáctiletý vědec umí vytvořit nanovlákna pomocí vlastního „stroje“ ze stavebnice Merkur. Ano, to je skvělé a jsem hrdý, že je zde mezi Čechy v dnešní době někdo tak šikovný. Dále bylo možné dočíst se, že čeští vědci vyhráli ve světové soutěži hlavní ceny. Ano, i proto jsem na Čechy hrdý. A v neposlední řadě dnes naši čeští hokejisté po urputném boji na mistrovství světa v hokeji vyhráli bronzovou medaili.

Jak je vidět, tak Česká republika plodí talenty jak v oborech kde záleží čistě na psychické kondici tak i v oborech kde je důležité převážně fyzická kondice. To ale není vše. Všichni výše v příkladech uvedení borci na sobě museli neskutečně dřít a nyní sklízejí zasloužené odměny. A na to je třeba být hrdý.

O co mi ale jde: Jsou obory, kam se dostanou na vysoké pozice lidé, kteří na sobě nedřeli. Určitě všichni víte o čem mluvím… Ano, je to politika. V dnešní době se lidé kteří zodpovídají za chod vlády NEREKRUTUJÍ z nejchytřejších lidí z oboru za který kandidují. Kdepak. Nemáme vládu ODBORNÍKŮ. Máme vládu debilů a zlodějů. Ano, debilů. Viz nedávný případ, kdy si ve vysoké politice páni poslanci odsouhlasili zdanění mezd a náhrad a poté se udiveně rozčilovali, že tím vlastně přicházejí o peníze!? Jak pak takoví lidé mají vládnout celému státu??? O reprezentaci našeho prezidenta, který s úsměvem (ne)ukradl pero se snad rozepisovat netřeba.

Kdepak, Česká republika neumí plodit zodpovědné politiky. A dokud to tak bude, tak budeme my obyvatelé bohužel moci být hrdi jen a pouze na úspěchy českých sportovců a vědců, kteří jsou na světové špičce. Protože na sobě dřou.