Archiv autora: Lukáš Radimerský

Integrace sítě Twitter ve #WP7 #Mango

Předně bych chtěl říct, že jsem za integraci Twitteru přímo v systému opravdu rád, a pokud něco z následujícího textu vyzní mírně negativisticky, tak to prosím berte jen jako povzdech či jako návrh co bych si přál aby se změnilo třeba hned v „tangu“ alias Windows Phone 7.5 Refresh aktualizaci. Tak jdeme na to:

Integrace Twitteru do systému je provedena přes Microsoftí službu Live (dokonce se už jedou stalo, že byl problém s komunikací mezi Live a Twitterovskými servery čímž pádem se timeline v telefonu vůbec neaktualizovala a nedalo se s tím nic dělat). V mobilu jej naleznete pod Live dlaždicí Lidé (People). Zde po přejetí na záložku Novinky můžete vidět stream nejnovějších příspěvků (v nejnovější dostupné aktualizaci i s případnými náhledy obrázků/fotek na podporované obrázkové servery, např. Twitpic, Instagram…), popřípadě si nějaký rozbalit a po rozbalení na něj odpovědět a nebo jej retweetnout, neboli“převzít“. Zde však nastává prostor pro mírnou kritiku:

  • chybí výpis předchozí konverzace (pokud se okonverzaci jedná) – zobrazují se pouze odpovědi na rozkliknutý tweet
  • chybí možnost přidat tweet do oblíbených
  • při odpovídání chybí možnost vybrat koho chci do tweetu zahrnout, pokud se už konverzace týká většího počtu lidí než jednoho

Tyto základní funkce podporuje, troufnu si říct, 99 % twitter klientů pro mobilní platformy a je veliká škoda že je Microsoft do své integrace nezahrnul.

Dále mi velice chybí možnost číst a psát DM – Direct Messages. Pokud v mobilu nemáte alternativního klienta pro Twitter, tak se o příchozí DM ani nemusíte dozvědět! Pro tuto funkcionalitu bych se vůbec nebál zahrnout Direct Messages přímo do Zpráv v systému – vedle SMS, Messengeru a Facebooku. To by byla lahoda :)

V neposlední řadě bych se chtěl zmínit o sdílení obrázků – sdílení prostřednictvím současného systému SkyDrive je katastrofické. Uvítal bych možnost volby sdílecích serverů a nebo podporu pro nativní nahrávání obrázků přímo na Twitter. Nehledě na to, že při sdílení skrzeva SkyDrive se vygeneruje naprosto šílený odkaz na daný obrázek. (Zde bylo přislíbeno, že v budoucnu bude mít SkyDrive vlastní zkracovat… uvidíme)

Jsem opravdu velmi rád, že Twitter do WP7 integrovaný je, avšak bohužel to stále není na takové úrovni, aby člověk s klidným srdcem mohl říct, že nepotřebuje doinstalovat pořádného Twitter klienta :)

Novinky pro #Vodafone 858 #Smart (#Huawei 8160)

Pro velice oblíbený a podle spousty ohlasů rozšířený smartphone Vodafone Smart (Neboli také brandovaný Huawei 8160) se nám vyrojilo pár novinek. Nebudeme to protahovat, tady jsou:

Nová verze SmartLucky ROM s pořadovým číslem 2.5 je k disposici zde. (Před instalací je třeba provést úplný WIPE vašeho zařízení). V této verzi jsou dle autora provedeny následující změny:

  • nový kernel + fix
  • updatovaný Superuser + su
  • updatovaný Market na verzi 3.4.4
  • odstraněná aplikace Music z MIUI
  • nová grafika pro widgety řízení úspory
  • odstraněná aplikace Google Maps
  • zvýšená rychlost
  • odstraněné nějaké další aplikace
  • updatovaná app QuickPic
  • updatovaná app CPU noFrills
  • přidán governor InteractiveX
  • přidán I/O plánovač
  • testovaná stabilita při max 710 MHz (při 729 padá)
  • přidán FlashPlayer armv6 – určeno k testování
  • po čisté instalaci zbývá 123 MB volné pamti v zařízení
  • další…

Původní příspěvek je možné nalézt zde. (v AJ)

Nová verze CyangenMod od subpsyke verze 0.6 ke stažení zde. (Před instalací není nutný WIPE, proveďte pouze v případě že se vyskytnou problémy). Stručný seznam změn:

  • CyanogenMod 7.2.0-RC0
  • opravené nějaké chyby v kernelu
  • WiFi přejmenována z eth0 na wlan0 pro lepší konsistenci
  • další vylepšení

Pro tuto ROM vyšly další dva hotfixy:

  • Hotfix1 updatuje kernel, vylepšuje přehrávání hudby, hraní her…
  • Hotfix2 updatuje madconfig script, díky tomu můžete brandovat ROM , aniž by došlo ke ztrátě při dalším upgradu ROM od subpsykeho

Původní příspěvek je k disposici zde. (v AJ)

Pro nahrání nejnovějších výše zmíněných ROM do Vašeho mobilu můžete směle využít například tento můj dřívější návod :)

Dále také samozřejmě pokračuje pokus o port CyanogenModu 9. Tento postup můžete sledovat zde. Ovšem nedoporučuji zatím popužívat pro jiné než testovací účely, spousta věcí zatím prostě nefunguje :)

Jak na on-demand streamování videí z #PC do HTC #WP7

Někteří z vás jistě ocení možnost přehrávat si videa uložená v počítači na svém #WP7 přístroji od HTC. Proč jen HTC? inu protože Samsung a ostatní výrobci mají jistě své aplikace a já mám zkušenost pouze s HTC. Tak to prostě je. Takže ať nezdržuji, jdeme na to.

Co budete potřebovat?

  • HTC Windows Phone 7
  • PC s Windows, ideálně Windows 7
  • program Connected Media od HTC pro HTC #WP7 přístroje
  • program na streamování videí z PC, já jsem použil program TVersity ve verzi free (bohatě postačuje)
  • mít PC připojený k WiFi routeru, ke kterému se připojujete se svým telefonem

Vše je zcela prosté, do mobilu nainstalujte Connected Media, do PC nainstalujte TVersity. Nyní ve spuštěném programu TVersity přepněte v horním menu na záložku Library. Poté v levém menu vyberte volbu Folder. V pravé části zřejmě bude předpřipravená jakási složka s videi, tu můžete buď ignorovat nebo smazat. My však chceme složku se svými videi a proto vybereme v pravém hodním menu volbu Add Item. Následně se otevře malé dialogové okno, které je potřeba vyplnit a to třeba následovně:

  • první položku Type necháme Folder
  • druhou položku Folder je možné vyplnit buď vypsáním absolutní cesty k adresáři s videi, které chceme sdílet, nebo pomocí tlačítka Browse ve spodní části dialogového okna vyhledáme složku pomocí myši ze zobrazené stromové struktury
  • další položku Title vyplníme podle toho jak chceme aby se námi sdílený adresář v PC hlásil v telefonu. V našem případě tedy Filmy
  • v dolní části je už potřeba pouze nechat zaškrtnutý checkbox u volby Video. Potvrdíme tlačítkem Submit.

Vše viz fotogalerie na konci článku.

Nyní v závislosti na velikosti sdílené složky bude program TVersity tuto nějaký čas analyzovat. Po dokončení analyzování popadneme telefon a spustíme Connected Media. Nyní se přepneme na volbu video a tapneme na možnost media servers. Telefon by měl začít vyhledávat multimediální servery v síti, ke které jste připojeni (pozn. je potřeba aby ke stejné síti byl připojen i media server:). Pokud vidíte více možností tak je potřeba vybrat tu která má za názvem PC napsáno TVersity :) Po vybrání správného serveru se dostaneme na obrazovku s výběrem médií. Vybereme opět možnost Video, tapneme na volbu Folders, a nyní bychom již měli vidět složky nasdílené v programu TVersity. Dále pak už jen vybíráme položku kterou chceme přehrát a vše by mělo běžet jako po másle.


V případě nejasností, návrhů na změnu či rozumné kritiky mne prosím neprodleně kontaktujte přes komentáře. Všechny připomínky ASAP zapracuju do návodu aby byl pokud možno úplný.

Co používám na #WP7 aneb můj #applist pro #windowsphone

Tímto příspěvkem bych chtěl volně navázat na post ze srpna, ve kterém popisuji své zkušenosti s měsíčním používáním Windows Phone a který je doplněn o takzvaný applist, tedy seznam aplikací, které používám. Dnes tedy začnu obráceně a sepíši nejprve co a jakým způsobem / proč používám.

  • CHMI Meteoradar – obdoba CHMI pro Android, aplikace pro zobrazení informací z meteoradaru nad územím ČR
  • Facebook – aplikace od FB. Přestože je FB v WP7 pěkně integrován, na někteté činnosti používám tuto dodatečnou apalikaci
  • Flickr – používám pro prohlížení obrázků
  • foursquare – klasická originál checkovací aplikace pro foursquare
  • Geocaching – originální zakoupená aplikace od Groundspeek pro hledání geokeší
  • gMaps Pro – neoficiální cesta jak na WP7 zpřístupnit Google mapy, funguje zde Latitude s půlhodinováním zaznamenáváním polohy
  • IM+ pro – Instant Messenger používám pro naléhavé případy, protokol využívám pouze jabber z mnoha nabízených
  • Insider – aplikace od MS, používám pro stahování obrázků z daily Bing, dají se pak použít jako „screensaver“ :) + jsou zde každý týden nové ringtones
  • Miso for Windows Phone – aplikace pro checkování zhlédnutých filmů a nebo seriálů
  • Office – integrovaná app od MS, využívám poslední dobou hodně často zejména ukládání dokumentů na SkyDrive
  • PC Monitor – aplikace která umožní sledovat vaše počítače, pomocí push message je možné zjistit zda se PC vypnul/zapnul/přešel do offline nebo online atp, je potřeba nainstalovat na každý PC zvlášť desktopovou aplikaci a zaregistrovat se na http://mobilepcmonitor.com/
  • Phonealytics – používám pro sledování Google Analytics kódů z mých webů
  • Picasa metro – umožňuje multiuploadování fotek rovnou na webovou Picasa galerii
  • Pic-o Twit – aplikace pro nahrávání obrázků na twitpic + postnutí na twitter, ideální pro failhuntery :))
  • Pictures Lab – apliakce pro úpravu pořízených fotografií, umí crop a rotate
  • Pulse – agregátor rss feedů
  • RemoteDesktop – aplikace pro vzdálené ovládání PC
  • rowi – používám pro push informace o mentions, ale jen zřídka k něčemu jinému, plně postačuje integrace twitteru v systému
  • SleepMaster – obdoba Sleep as an Droid pro Android, chytré buzení podle fáze spánku, využívá gyro
  • TuneIn Radio – používám pro poslech internetových rádií, nejčastěji 1.FM :)
  • Twitter – originální aplikace od Twitteru, používám pro dohledávání konverzací (to integrovaný twitter bohužel neumí)
  • WhatsApp – zvláštní instant messaging, nahrazuje SMS i MMS, lze používat pouze s lidmi co mají WhatsApp též
  • WMM jízdní řády – obdoba Pubtran pro Android, vyhledávání odjezdů MHD (na PubTran zatím bohužel nemá…)
  • WordPress – pro editování příspěvků na mých webech
  • WPCentral – velmi podstatná aplikace, díky níž mám neustále přehled o novinkách ve WP7 sféře xD
  • YouTube – aplikace bez níž si na WP7 nepřehrejete žádné Youtube video

Co se týká samotného přístroje HTC 7 Trophy, pak musím říct, že jsem mírně zklamaný, protože se mi zdá, že se v poslední době hodně zhoršila schopnost pořizování fotografií a pod displej se mi jakýmsi záhadným způsobem dostal prach. vypadá to, jako by tryskal zpod místa kde si hoví tlačítko Windows… Jinak samotný display je zřejmě z hodně měkkého plastu, protože ho mám čím dál více poškrábaný. Takové škrábance jsem na HTC Wildfire vůbec nezaznamenal, a přitom jsem nijak výrazně nezměnil vkládání či vyndavání mobilu do/z kapes. Pomalu je na čase začít uvažovat o novém teleteflonu :)