Jak na on-demand streamování videí z #PC do HTC #WP7

Někteří z vás jistě ocení možnost přehrávat si videa uložená v počítači na svém #WP7 přístroji od HTC. Proč jen HTC? inu protože Samsung a ostatní výrobci mají jistě své aplikace a já mám zkušenost pouze s HTC. Tak to prostě je. Takže ať nezdržuji, jdeme na to.

Co budete potřebovat?

  • HTC Windows Phone 7
  • PC s Windows, ideálně Windows 7
  • program Connected Media od HTC pro HTC #WP7 přístroje
  • program na streamování videí z PC, já jsem použil program TVersity ve verzi free (bohatě postačuje)
  • mít PC připojený k WiFi routeru, ke kterému se připojujete se svým telefonem

Vše je zcela prosté, do mobilu nainstalujte Connected Media, do PC nainstalujte TVersity. Nyní ve spuštěném programu TVersity přepněte v horním menu na záložku Library. Poté v levém menu vyberte volbu Folder. V pravé části zřejmě bude předpřipravená jakási složka s videi, tu můžete buď ignorovat nebo smazat. My však chceme složku se svými videi a proto vybereme v pravém hodním menu volbu Add Item. Následně se otevře malé dialogové okno, které je potřeba vyplnit a to třeba následovně:

  • první položku Type necháme Folder
  • druhou položku Folder je možné vyplnit buď vypsáním absolutní cesty k adresáři s videi, které chceme sdílet, nebo pomocí tlačítka Browse ve spodní části dialogového okna vyhledáme složku pomocí myši ze zobrazené stromové struktury
  • další položku Title vyplníme podle toho jak chceme aby se námi sdílený adresář v PC hlásil v telefonu. V našem případě tedy Filmy
  • v dolní části je už potřeba pouze nechat zaškrtnutý checkbox u volby Video. Potvrdíme tlačítkem Submit.

Vše viz fotogalerie na konci článku.

Nyní v závislosti na velikosti sdílené složky bude program TVersity tuto nějaký čas analyzovat. Po dokončení analyzování popadneme telefon a spustíme Connected Media. Nyní se přepneme na volbu video a tapneme na možnost media servers. Telefon by měl začít vyhledávat multimediální servery v síti, ke které jste připojeni (pozn. je potřeba aby ke stejné síti byl připojen i media server:). Pokud vidíte více možností tak je potřeba vybrat tu která má za názvem PC napsáno TVersity :) Po vybrání správného serveru se dostaneme na obrazovku s výběrem médií. Vybereme opět možnost Video, tapneme na volbu Folders, a nyní bychom již měli vidět složky nasdílené v programu TVersity. Dále pak už jen vybíráme položku kterou chceme přehrát a vše by mělo běžet jako po másle.


V případě nejasností, návrhů na změnu či rozumné kritiky mne prosím neprodleně kontaktujte přes komentáře. Všechny připomínky ASAP zapracuju do návodu aby byl pokud možno úplný.