Integrace sítě Twitter ve #WP7 #Mango

Předně bych chtěl říct, že jsem za integraci Twitteru přímo v systému opravdu rád, a pokud něco z následujícího textu vyzní mírně negativisticky, tak to prosím berte jen jako povzdech či jako návrh co bych si přál aby se změnilo třeba hned v „tangu“ alias Windows Phone 7.5 Refresh aktualizaci. Tak jdeme na to:

Integrace Twitteru do systému je provedena přes Microsoftí službu Live (dokonce se už jedou stalo, že byl problém s komunikací mezi Live a Twitterovskými servery čímž pádem se timeline v telefonu vůbec neaktualizovala a nedalo se s tím nic dělat). V mobilu jej naleznete pod Live dlaždicí Lidé (People). Zde po přejetí na záložku Novinky můžete vidět stream nejnovějších příspěvků (v nejnovější dostupné aktualizaci i s případnými náhledy obrázků/fotek na podporované obrázkové servery, např. Twitpic, Instagram…), popřípadě si nějaký rozbalit a po rozbalení na něj odpovědět a nebo jej retweetnout, neboli“převzít“. Zde však nastává prostor pro mírnou kritiku:

  • chybí výpis předchozí konverzace (pokud se okonverzaci jedná) – zobrazují se pouze odpovědi na rozkliknutý tweet
  • chybí možnost přidat tweet do oblíbených
  • při odpovídání chybí možnost vybrat koho chci do tweetu zahrnout, pokud se už konverzace týká většího počtu lidí než jednoho

Tyto základní funkce podporuje, troufnu si říct, 99 % twitter klientů pro mobilní platformy a je veliká škoda že je Microsoft do své integrace nezahrnul.

Dále mi velice chybí možnost číst a psát DM – Direct Messages. Pokud v mobilu nemáte alternativního klienta pro Twitter, tak se o příchozí DM ani nemusíte dozvědět! Pro tuto funkcionalitu bych se vůbec nebál zahrnout Direct Messages přímo do Zpráv v systému – vedle SMS, Messengeru a Facebooku. To by byla lahoda :)

V neposlední řadě bych se chtěl zmínit o sdílení obrázků – sdílení prostřednictvím současného systému SkyDrive je katastrofické. Uvítal bych možnost volby sdílecích serverů a nebo podporu pro nativní nahrávání obrázků přímo na Twitter. Nehledě na to, že při sdílení skrzeva SkyDrive se vygeneruje naprosto šílený odkaz na daný obrázek. (Zde bylo přislíbeno, že v budoucnu bude mít SkyDrive vlastní zkracovat… uvidíme)

Jsem opravdu velmi rád, že Twitter do WP7 integrovaný je, avšak bohužel to stále není na takové úrovni, aby člověk s klidným srdcem mohl říct, že nepotřebuje doinstalovat pořádného Twitter klienta :)