Just used #SoundHound to find Delicate by Damien Rice http://bit.ly/cYET0E #nowplaying
Archiv autora: Lukáš Radimerský
Koupil jsem si Kindle 3
Tak už i já. Pořídil jsem si elektronickou čtečku Kindle 3 ve verzi 3G. Proč zrovna 3G? Inu protože mě velmi nadchla možnost být online přes 3G „kdekoli“ na světě a bez dalších poplatků, bez omezení dat atd. Prostě něco neuvěřitelného. A zatím to tak opravdu funguje. Nicméně zpět k samotnému Kindlu. Pořídil jsem si jej abych četl. Abych četl více. Abych četl hodně moc! A věřte nebo ne, zatím se opravdu daří – čtu více, než dříve.
Zpočátku jsem jako lamoidní lamka nevěděl kde sehnat eknihy ale i to se vyřešilo. Jsem rád, že češi jsou takoví vynalézaví a okamžitě zaplní jakoukoli žďoviru na trhu. Bohužel o tom se rozepisov
at příliš nelze, protože by to bylo kontraproduktivní a tak se zmíním hlavně o tom jak jsem si chtěl jednu eknihu KOUPIT.
Jednalo se o novou knihu Patricka Zandla „Koncernová pětiletka“. Patrick ji vystavil k prodeji na palmknihách a to podle mého neudělal příliš dobře. Oni totiž mají takový divný mechanismus, nazývají ho Social DRM. Pokud si tedy u nich chcete koupit knihu, pak je třeba se u nich zaregistrovat a uvést spoustu údajů, včetně adresy. Na tu v případě zakoupení knihy pošlou jakýsi kód. Mezitím si můžete číst třetinu zakoupené knihy. Po potvrzení kódu zpřístupní zbytek. No prostě děs:) Tak jsem si ji koupil jinde, protože takovéhle zvěrstvo nehodlám podporovat.
Ještě se chci podělit o jednu věc – tuning Kindlu. Kindle je americký produkt a jako takový má ovládání a vůbec všechno v angličtině. Mně to ani tak nevadilo, ale proč jej nemít v češtině, když to jde, že. A ono to vskutku jde. Díky českému blogu o čtečkách Amazon Kindle na kterém jsou zveřejňovány různé tipy, triky a návody si svůj Kindle může počeštit kdokoli.
Přistání Discovery a zakončení mise STS-133
Zde je možné sledovat přistání LIVE v HD:
http://bit.ly/ffeiJT
Později doplním podrobnosti…
Přistání se náramně povedlo, počasí „spolupracovalo“ jak řekli borci z NASA a Vy se můžete podívat na to jak to probíhalo na obrázcích které jsem ukořistil z LIVE vysílání níže v galerii:
Start raketoplánu Discovery – mise STS-133
Dnes v cca 22:50 odstartoval raketoplán Discovery na svou údajně poslední misi do vesmíru. Mise má označení STS-133. Start jsem sledoval na NASA HD TV a vy se můžete podívat na sestřih toho jak to vypadalo:
P.S. podle Twitter účtu Geocachingu má být jedním z cílů této mise donést zpět travelbug, více zde.


















































































