Zkuste poslouchat audioknihy se skvělou aplikací #Audioteka pro #WP7

Musím se hned zpočátku přiznat, že k audioknihám jsem neměl absolutně žádnou důvěru. Ostatně stejně tak to ale u mne probíhalo i s e-knihami a jakmile jsem vyzkoušel tyto, tak na ně nedám dopustit. Stejně tak to dopadlo i nyní s audioknihami. K tomu abych vůbec audioknihy vyzkoušel, mě přesvědčil twitter účet @audioteka_cz, který zároveň doporučuji ke sledování. O tento účet se svědomitě stará člověk, který ví jak na to ;) Dozvíte se o nových audioknihách, které jsou k zakoupení a dále i o slevových akcích, případně přímo o akcích, kdy je možné získat tu kterou audioknihu zadarmo. Toho jsem právě využil a mám k dispozici a-knihu Brusinky, Saturnin a dva příběhy o Sherlocku Holmesovi.

Hlavní výhodu audioknih spatřuji v tom, že oči při jejím čtení odpočívají. Pokud vaše práce stejně jako má spočívá v tom, že osm a více hodin denně koukáte do monitoru, tak pak se očím nechce knihu číst ani z e-inkoustové čtečky knih. Uši ale zůstávají stále čilé :) Po příchodu domů tedy můžete zapnout Audiotéku v mobilu, zavřít oči a číst ušima. A je to vážně prima zážitek.

Nyní už k samotné aplikaci. Jako asi u každé aplikace, verze pro Windows Phone nebyla vydána hned, předběhly ji verze pro ostatní dvě platformy (iOS a Android) ale toto čekání už je za námi, nyní ji již můžete stahovat z Marketplace (zdarma). Po stažení můžete procházet nabídku audioknih přímo v aplikaci a po přihlášení ke svému účtu můžete do mobilu stáhnout zakoupené audioknihy ze své „Poličky“. Pokud žádnou knihu zakoupenu nemáte, pak můžete využít buď kapitoly zdarma, což je ukázka z konkrétní audioknihy o kterou máte zájem a nebo si knihu přímo můžete zakoupit. A následně samozřejmě stáhnout. Ještě dodám, že při přehrávání nemusí být aplikace spuštěná. Stačí tedy otevřít Audioteku, spustit přehrávání audioknihy a pak je možné dále s telefonem provádět různé jiné činnosti, kniha se bude přehrávat na pozadí. Více již ve fotogalerii: