Vlastní vyzvánění nebo zvuk budíku ve #WP7

Pokud máte chuť nastavit si vlastní vyzvánění nebo zvuk budíku na svém Windows Phone mám pro vás jednoduchý návod. Budete potřebovat:

  • samotný zvuk (jakákoli mp3 dlouhá max 40 sec a velká max 1MB – samozřejmě s příslušnými právy k použití)
  • SkyDrive
  • aplikaci easyRing&Music (naprosto postačí TRIAL verze)

První krok je nahrání oblíbeného zvuku na SkyDrive. Poté nainstalujeme aplikaci easyRing&Music a prolinkujeme ji se svým SkyDrive účtem. Následně ve SkyDrive označíme nahranou písničku/zvuk a vybereme Download. Aplikace se nás zeptá na jméno pod kterým jej chceme uložit, ale v tomto kroku není třeba nic měnit. Vybereme volbu Save. Song se začne stahovat a můžeme vidět průběh stahování. Po stažení se přesuneme na kartu „music“ a opět vybereme námi staženou písničku. Dále vybereme tlačítko plus (+) a zobrazí se mp3 editor. Zde opět klikneme na plus (+) v dolní části obrazovky, zvolíme jméno, pod kterým bude vyzváněcí tón uložen v paměti telefonu a potvrdíme fajfkou. Vyzváněcí/budící tón je hotov :)

Aplikace nabízí mnohem více funkcí a určitě doporučuji je prozkoumat. Pokud by byla potřeba vyzváněcí tón vymazat, pak postupujte následovně: (uváděn postup pro anglická WP7 zařízení) vlezte postupně do Settings > ringtones+sounds > Ringtone > dlouhé podržení prstu na vyzvánění, které chceme vymazat > delete