Archiv autora: Lukáš Radimerský

Batterypack pro HTC Wildfire

Pro můj Androidí stálehladový telefon HTC Wildfire jsem si pořídil batterypack. Něco podobného jsem měl už i pro můj bývalý telefon Palm Treo 750 a i nyní mobil vypadá jakoby měl na sobě batůžek. Nová baterie je rozměrově přibližně dvojnásobně velká a oplývá kapacitou celých 3000 mAh. Do mobilu vklouzla teprva dnes, takže o změně výdrže telefonu zatím poreferovat nemohu, nicméně zdá se mi, že to bude znát. V blízké budoucnosti se snad k porovnání odhodlám. A nyní si již můžete mého krasavce prohlédnout sami:

Spící panna a další Deaveroviny

Dnes v noci jsem dočetl další knihu od Jefferyho Deavera – Spící pannu. Jako obvykle u Jeffovo knížek – ten konec teda stál fakt za to:) Plno dějových zvratů a otoček, takže pokud člověk nedával během čtení pozor, mohl být vcelku jednoduše vyveden z míry. Já však mám tyhle konce rád a proto se s chutí pustím do další Deaverovy knihy. Zatím jsem stihnul přečíst v elektronické podobě tyto:

  • Lekce smrti
  • Horká noc jako stvořená pro zločin (to je spíše taková kompilace příběhů různých autorů)
  • Sběratel kostí (tenhle příběh je podle mě jeden z jeho nejznámějších a v dalších knihách se úspěšně zjevují postavy z něj)
  • Modrá sféra (přečteno na doporučení kamaráda takyčteče – díky)

Pokud máte rádi detektivní příběhy tak určitě Jefferyho nevynechejte. Má svůj fanclub na jefferydeaver.com a více se o něm dočtete třeba na Wikipedii.

Start raketoplánu Endeavour – mise STS-134

Dnes okolo 14:55 našeho času odstartoval z mysu Canaveral raketoplán Endeavour na svou poslední misi do vesmíru k Mezinárodní vesmírné stanici. Záznam ze startu je možné shlédnout zde:

Jedním z jeho úkolů kromě vynesení legendárního českého Krtečka na oběžnou dráhu je/bylo vynést k ISS magnetický spektrometr. Více o něm ve videu zde: Podle odborníků je očekáván minimálně stejný přínos pro vědu a zkoumání vesmíru jako má/měl Hubbleův teleskop.
Raketoplán by měl setrvat ve vesmíru 16 dní a pro posádku je naplánován výstup do otevřeného kosmu

P.S.: pro fandy připravila NASA *.kmz soubor pro Google Earth, díky němuž je možné let raketoplánu sledovat v této skvělé aplikaci. Ke stažení zde.

Česká národní hrdost?

Ano, v poslední době by se zdálo, že je být na co hrdý. Skoro ve všech médiích ale proběhlo, že je to hrdost falešná. Dovolil bych si nesouhlasit. V několika nedávno uplynulých dnech bylo možné se dozvědět například to, že šestnáctiletý vědec umí vytvořit nanovlákna pomocí vlastního „stroje“ ze stavebnice Merkur. Ano, to je skvělé a jsem hrdý, že je zde mezi Čechy v dnešní době někdo tak šikovný. Dále bylo možné dočíst se, že čeští vědci vyhráli ve světové soutěži hlavní ceny. Ano, i proto jsem na Čechy hrdý. A v neposlední řadě dnes naši čeští hokejisté po urputném boji na mistrovství světa v hokeji vyhráli bronzovou medaili.

Jak je vidět, tak Česká republika plodí talenty jak v oborech kde záleží čistě na psychické kondici tak i v oborech kde je důležité převážně fyzická kondice. To ale není vše. Všichni výše v příkladech uvedení borci na sobě museli neskutečně dřít a nyní sklízejí zasloužené odměny. A na to je třeba být hrdý.

O co mi ale jde: Jsou obory, kam se dostanou na vysoké pozice lidé, kteří na sobě nedřeli. Určitě všichni víte o čem mluvím… Ano, je to politika. V dnešní době se lidé kteří zodpovídají za chod vlády NEREKRUTUJÍ z nejchytřejších lidí z oboru za který kandidují. Kdepak. Nemáme vládu ODBORNÍKŮ. Máme vládu debilů a zlodějů. Ano, debilů. Viz nedávný případ, kdy si ve vysoké politice páni poslanci odsouhlasili zdanění mezd a náhrad a poté se udiveně rozčilovali, že tím vlastně přicházejí o peníze!? Jak pak takoví lidé mají vládnout celému státu??? O reprezentaci našeho prezidenta, který s úsměvem (ne)ukradl pero se snad rozepisovat netřeba.

Kdepak, Česká republika neumí plodit zodpovědné politiky. A dokud to tak bude, tak budeme my obyvatelé bohužel moci být hrdi jen a pouze na úspěchy českých sportovců a vědců, kteří jsou na světové špičce. Protože na sobě dřou.